ETİKETLİK KUMAŞLAR ( CARE LABEL )

Etiketlik Kumaşlar ( Care Label ) :

              Japon Akmaz :

  • Ağır Yıkama : Kimyasal yıkama çeşitlerine ve taşlamaya dayanıklı, üzerinde lak tabakası kaplı yıkama talimatı etiketleridir. Tekstil sektöründe, özellikle blue Jean lerde ağırlıklı olarak kullanılır. Bu ürünümüz OEKO-TEX sertifikasyonuna uygundur.
  • Normal Yıkama : Maksimum 60°C yıkama suyu sıcaklığına dayanabilen yıkama talimatı etiketleridir. Tekstil sektöründe, blue Jean harici tüm ürünlerde kullanılabilir.Medikal sektöründe de son zamanlarda bileklik olarak kullanılmaktadır.

 

  • Renk Almaz : Özellikleri ve kullanım alanı ağır yıkama ile aynıdır. Farkı yıkama esnasında ait olduğu ürünün rengini almaz beyaz rengini muhafaza eder.

Satenler

  • Beyaz İngiliz Saten Parlak : Maksimum 60°C yıkama sıcaklığına dayanabilen yüzeyi parlak yıkama talimatı olarakta kullanılabilen etiketlerdir. Termal, rotatif,sıcak baskıya uygundur.İç giyimde yaygın olmakla beraber tüm tekstil giyimi ürünlerinde yaygın olarak kullanılır.
  • Beyaz İngiliz Saten Mat : Maksimum 60°C yıkama sıcaklığına dayanabilen yüzeyi mat yıkama talimatı olarakta kullanılabilen etiketlerdir. Termal, rotatif,sıcak baskıya uygundur. İç giyimde yaygın olmakla beraber tüm tekstil giyimi ürünlerinde rahatlıkla kullanılır.
  • Siyah İngiliz Saten : Beyaz ribon ile termal transfer yazıcılarda basılır. Maksimum yıkama sıcaklığı 60°C Deri ve penye giyimde yıkama talimatı olarak kullanılır.

  Non- Woven

  • Non-Woven : Dokumasız ve yırtılabilir bir yapıya sahiptir. Ütülenebilir kuru temizlemeye uygundur.Tekstil sektöründe takım elbiselerde iç etiket ve sallama kol etiketi olarak kullanılır. Yırtılabilir özelliğinden dolayı kolaylıkla üründen ayrılabilir . Üretim aşamasında da yaygın olarak kullanılır. Medikal sektörü başta olmak üzere tekstil harici bir çok sektörde de rağbet görmektedir.