ETİKETLER

Etiketler :

  • Kuşe Etiketler : Pürüzsüz bir yüzeye sahip, üzerindeki baskıyı çok uzun süre koruyabilen bir etiket türüdür. Ribon ile baskıda mükemmel sonuç verir. Raf ömrü uzundur. Parlak ve mat olmak üzere iki çeşittir. Üretimle ilgili her sektörde iç ortamlarda çok yaygın kullanılır.
  • Vellum Etiketler : Vellum etiketleri kuşe etiketlerden ayıran özellik yüzeyinin pürüzlü ve gözenekli olmasıdır. Buna karşın ribon baskıda sürtünmeye karşın daha dayanıklıdır. Ambalajların üzerinde yaygındır.
  • Termal Etiketler : Üzerindeki laminasyon sebebiyle sadece ısı transferiyle baskı almak mümkündür. Dış ortama uygun değildir.Güneşsiz ortamda baskı ömrü maksimum 1-1,5 yıldır. Ribonsuz baskı elde edildiği için maliyeti uygundur. Eko termal ve lamine top termal olmak üzere iki çeşittir. Lamine termal ısıya daha duyarlı olduğu için baskısı daha nettir ömrü uzundur. Kargo sektörü olmak üzere bir çok sektörde kullanılır.
  • Fastyre Etiketler : Yapışkanlı yüzeyi metalizedir ve yapışkanı kuvvetlidir. Çıkartılabilir yüzeyde yapışkan izi kalmaz. Kumaş, halı, çuval gibi zor yüzeylerde kullanılır. Ribon baskıya uygundur.
  • Silver mat etiketler : Her türlü dış ortamda rahatlıkla kullanılabilir. Kolay yırtılmaz, deforme olmaz. Kimyasallara dayanıklıdır. Metal bazlıdır. Ribon baskıya uygundur. Kimya, elektronik ve elektirik malzemeleri sektöründe yaygın olarak kullanılır.
  • Kırılgan etiketler : Yapıştırıldığı yüzeyden parçalanarak çıkar. Dış ortama dayanıklı türleri vardır. Garanti etiketi olarakta anılır. Yüzeyi ribon baskıya uygundur. Garanti süresi takibinin gerektiği her üründe kullanılır.
  • Polipropilen Etiketler : Sentetik bazlı kolay yırtılmayan suya,ışığa, dış ortama dayanıklı etiketlerdir. Opak ve şeffaf çeşitleri mevcuttur. Ribon ve renkli baskıya uygundur. Kimya ve kozmetik sektöründe yaygın olarak kullanılırlar.